Bakımlı Tırnak

            Bakımlı tırnak, güzelliğinizin aynası gibidir. Düşünsenize çok önemli bir yemeğe gideceksiniz, örneğin yıllardır beklediğiniz evlilik teklifini bu gece sonunda duyacaksınız, en güzel kıyafetinizi giyinmişsiniz, rujunuzu da sürdünüz ama o da ne tırnaklarınıza o güzelim ojelerinizi sürmezseniz nasıl tamamlanır ki kıyafetiniz? Sonuçta herkes tırnaklarının muhteşem görülmesini ister ve kadınların tırnakları en can alıcı aksesuarlarından birisidir. İşte bize tam olarak da tırnaklarınızı bir aksesuar haline getirmek için bakımının nasıl olacağını anlatmak düşüyor iş olarak… Peki, ellerimizin bakımını nasıl yapacağız? Güzelim tırnaklara kavuşmak hayal değil çünkü siz bunu tam 3 adımda başarabilirsiniz…

1. Adım: Tırnaklarınıza Manikür Yapın

Tırnaklarınıza manikür yaparak ölü derilerden arınmalısınız. Peki, bunu nasıl mı yapacağız, çok basit. Öncelikle ılık suda ellerimizi 15 dakika bekletiyoruz. Bundaki amacımız tırnak dibindeki etleri gevşeterek daha kolay kesilmesini sağlamak. (Bunu banyo yaptıktan sonra uygulayacaksanız eğer ellerinizi suda bekletmenize gerek yok.) Daha sonra bir et iticiyle ya da tırnak makasının arkasındaki küçük törpüyle tırnak diplerindeki etlerinizi itin. Ve son olarak etleri ve sizi rahatsız eden kısımları bir manikür makası ile kesin. İşte bu kadar basit.

2. Adım: Ellerinizi Kremleyin

Kendi cilt yapınıza uygun olacağını düşündüğünüz bir nemlendirici kremi ellerinize düzenli bir şekilde uygulayın. Bu ellerinizin kuruyarak çatlamasını önleyerek sizi o kötü görüntüden kurtaracak ve ellerinizin her daim nemli ve yumuşacık olmasını sağlayacaktır.

3. Adım: Tırnaklarınızı Süsleyin

İşte işin en eğlenceli olan son adımımıza geldik. Tırnaklarımızın bütün bakımını tamamladık ve artık elbisemize uyacağını düşündüğümüz ojelerimizi sürerek mükemmel görüntümüzü tamamlayabiliriz. Bordo, siyah ya da french bir oje bu bakımlı tırnaklarda muhteşem görünecektir. Artık o ihtişamlı ve göz kamaştırıcı güzelliğinizle o yemeğe gidip yıllardır beklediğiniz o evlilik teklifini kabul etmek için hazırsınız.
​​​​​

tırnak bakımı yapmak
tırnak bakımı yapmak
Sağlık Bilgini

Sağlık Bilgini

SaglikBilgini.com sitemizdeki içerikler tamamen bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunu bulunanların her türlü tedaviyi bir uzman kontrolunde sürdürmeleri tavsiye olunur.

Tüm Konularını Gör

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here