Doğal Antibiyotik Nasıl Yapılır?

Antibiyotik kullanımı hepimizin de bildiği gibi böbrekler üzerinden atıldığı için böbrekler üzerinde etkisi büyük. Antibiyotik ilacı ile vücutta oluşan bakteriler için kullanılıyor. Virüslü hastalıklarda örneğin grip gibi  durumlarda kullanılması tavsiye edilmiyor. Böbreklerden atılan bu ilaç ise yetersiz çalışan böbreklerde daha çok çalışmaya mahkum bırakıldığından rahatsızlıklar büyüyebiliyor. Bir de çok acil olmadıkça böbreklerimizi yormamak bizim hayat boyu sağlığımız için iyi bir tercih olur. Tabi doktorunuzun uygun görmesi durumunda kullanmamakta olmaz. Çünkü bazı durumlarda iç hastalıkları enfeksiyonu veya idrar yolları enfeksiyonlarında antibiyotiğin sık kullanıldığını biliyoruz.

Evde hazırlanan antibiyotik kürleri hazırlıyoruz ama ne işe yarar ne durumlarda kullanırız pek bir bilgimiz olmuyor çoğu zaman. Evde hazırlanan bu kürler doktor tedavisi öncesinde kendi kendimize kimyasal bir madde kullanmadan tamamen besinlerin değerlerinden ve etkilerinden faydalanılarak yapılan bir uygulamadır. Tamamen doğal olup ama doktora gerek duymamak adını yapılmış da bir uygulama değildir. Ciddi bir rahatsızlığımız yok ise belli zaman aralıklarında bu kürleri uygulayıp enfeksiyon oluşumlarını engellemek veya varsa enfeksiyonun atılmasını sağlamak için yapılır.

Doğal antibiyotik tarifi :

En iyi bilinen şeylerden biri soğanın doğal bir antibiyotik, enfeksiyon söktürücü bir besin olduğudur. Normal hayatta soğan tüketmek zaten vücuttan atılıncaya kadar enfeksiyonu kırma işlemi yapıyor. Soğanı bu amaçla şu şekilde tüketebiliriz;

1 adet baş soğanı dörde bölüm bir buçuk bardak suyun içine haşlıyoruz. Bir süre haşladıktan sonra ağzı kapalı bir şekilde dinlenmeye bırakıyoruz. Ilık bir hale geldikten sonra suyunu içiyoruz. Soğan kaynama aşamasında içerisinde ki bütün besinleri suya bırakır. Bizim ihtiyacımız olan suya bıraktığı besin değerleri olacak. Bu uygulama ile idrar yolları büyük oranda temizlenir. Ayrıca kullanan bayanlarda genellikle yumurtalıklarda oluşan enfeksiyonlar, rahatsızlıklar bu uygulama ile büyük oranda azaldığı söyleniliyor.

Sağlık Bilgini

Sağlık Bilgini

SaglikBilgini.com sitemizdeki içerikler tamamen bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunu bulunanların her türlü tedaviyi bir uzman kontrolunde sürdürmeleri tavsiye olunur.

Tüm Konularını Gör

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here