Evde Cilt Bakımı Ve Bilmeniz Gerekenler

Uzmanlar cilt bakımlarının oldukça önemli olduğunu belirtmektedir. Gün boyu cildin maruz kaldığı birçok zararlı etken vardır uzmanlar günlük olarak cilt bakımlarının yapılmadığı taktirde cilt kanseri gibi birçok hastalığa dönüşeceğini belirtmektedir. Yapılan araştırmalarda cilt kanseri ve cilt problemlerinin nedenleri arasında günlük olarak cilt bakımı yapılmamasından kaynaklandığını vurgulamaktadır.

Özellikle kadınlar fondöten gibi zararlı makyaj ürünleri kullandığında uzmanlar gün içinde temizlenmediği taktirde cilde birçok probleme yol açacağı ve cilt kanseri gibi zararlı hastalıklara dönüşeceğini belirtmişlerdir. Evde cilt bakımı ve bilmeniz gerekenler şunlardır;

Temizleyiciler

Uzmanlar ilk önce sabun gibi temizleyici ürünlerle cildi temizlemeyi önermektedir. Sabun cilde oluşan bütün kirleri temizler ve cildi derinlemesine arındırır.

Tonikler

Uzmanlara göre cilt bakımında oldukça önemli olan tonikler kan dolaşımını hızlandırır, cildi temizler ve hava almasını sağlar cilt için oldukça önemli olan tonik uzmanlar tarafından şiddetle önerilmektedir

Kremler

Uzmanlar tarafından önerilen kremler cildin nem değerini korur ve cilde herhangi mikrobun girmesini engeller. Uzmanlara göre kremlerin önemi oldukça fazladır. Kremler cildin yaşlanmasını ve aşırı yağlanmasını önler birçok kişi tarafından önerilen kremler oldukça etkilidir ve hastalar tarafından övgüyle bahsedilmektedir. Uzmanlar günlük olarak krem kullanımında cildin pürüzsüz hal alacağını ve ileride herhangi bir problemle karşılaşmasını önleyecektir.

Kremlerin geçe gündüz kullanılmasını önermektedir. Sabahları güneş kremini kullanılması aksamları ise nem değerini dengeleyecek kremlerin kullanılması belirtmektedir. Böylelikle cilt hem güneş ışınlardan korunmuş oluyor hemde nem değerini korumasını sağlamış oluyor.

Ayrıca uzmanlar göz çevresinde oluşan kırışıklığı önlemek için göz çevresi için özel hazırlanmış kremleri önermektedir böylelikle cilt güzel ve pürüzsüz olacaktır.

Peeling

Cilt için önemli olan peeling cildi yenilenmesi ve ölü hücreleri arındırması için oldukça önemlidir. Uzmanlar peeling bakımlarının oldukça önemli olduğunu vurgulamaktadır. Birçok kişi tarafından önerilen peeling cildi tamamen yenileyerek tazelik ve güzellik katacaktır.

evde cilt bakımı

Sağlık Bilgini

Sağlık Bilgini

SaglikBilgini.com sitemizdeki içerikler tamamen bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunu bulunanların her türlü tedaviyi bir uzman kontrolunde sürdürmeleri tavsiye olunur.

Tüm Konularını Gör

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here