Snoring man. Couple in bed, man snoring and woman can not sleep, covering ears with pillow for snore noise. Young interracial couple, Asian woman, Caucasian man sleeping in bed at home.
Horlama Tedavisi İçin Bitkisel Formül

İnsanların rahat bir uyku çekmesi gün içindeki yoğunluğu atlatması için oldukça önemlidir. Çevrenizdeki insanların da horlamanız sebebiyle uykusuz kalmasını istemezsiniz. Bu nedenle tıbbi müdahalelerin yanı sıra bir de bitkisel çözümler horlama sorunu yaşayanlar için büyük etki sağlıyor. Horlama, yalnızca yanınızdaki insanları rahatsız etmekle kalmıyor, sağlık sorunlarını da beraber getirebiliyor. Horlayan kişide uyku esnasında nefeslerinde kesintiler oluşuyorsa bu durum kalp rahatsızlığını da beraberinde getirebilir. Bu nedenle tedbir almayı geç koymamak gerekiyor. Çoğu hastalık için bitkisel formüller tedavi sağlayıcıdır. Horlama sorunu için de bitkisel yollara başvurmanız size fayda sağlayabilmektedir.

Horlama Tedavisi İçin Bitkisel Formül

Tuzlu Formül 

Horlama, her zaman sağlık sorunu olarak belirmez. Burunda oluşan tıkanma, burundan nefes alamama gibi sebeplerden de horlama oluşabilir. Bir miktar tuz ve kaynar suyu, tuz eriyene kadar karıştırın. Oluşturduğunuz tuzlu suyu herhangi bir sprey şişesine boşaltın. Beş gün boyunca gece yatmadan önce burun deliklerinize iki üç damla damlatarak uygulayın.

Nane Yağı Formülü

Burnunuzda tıkanma, iltihaplanma gibi sorunlardan horlama yaşıyorsanız, nane çayı ile horlamanızı geçirebilirsiniz. Rahat bir uyku hem sizi hem de yanınızdaki kişileri mutlu edecektir. Nane yağını burun deliklerinize masaj yaparak uygulayın. Diğer bir yöntem olarak da; bir iki damla nane yağını sıcak su üzerine damlatın. Çıkan buharı burnunuzdan içeri çekin.

Beyaz Lahana Formülü

Horlama, birçok sebepten meydana gelebilmektedir. Öncelikle hangi sebepten dolayı horlama yaşadığınızı bilmenizde fayda var. Grip ve nezle gibi hastalıklar burun tıkanıklığına sebebiyet vermekte. Bu durumda nefes alamayarak horlama sorununu yaşayabilmektesiniz. Geniz etiniz varsa bu da horlama için sebeptir. Burunda tıkanıklık, kuruluk, darlık vb. nedenlerden horlama yaşayabilirsiniz. Beyaz lahana ile bu sorunlardan kurtulmak için; üç tane beyaz lahananın yaprağını suda haşlayın. Haşladığınız suyu aç karına sabah ve akşam olmak üzere tüketin. Bu formülü 1 bardak içerek kullanın.

Sağlık Bilgini

Sağlık Bilgini

SaglikBilgini.com sitemizdeki içerikler tamamen bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunu bulunanların her türlü tedaviyi bir uzman kontrolunde sürdürmeleri tavsiye olunur.

Tüm Konularını Gör

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here