Selülit Tedavisi

Kan dolaşımının yavaşlamasıyla yağ hücreleri arasında zaman içerisinde gerçekleşen dolaşımsal bozulma ve sertleşmelerden dolayı derinin görüntüsünün delikli bir hal almasına selülit denir. Teknolojik gelişmeler sayesinde selülit tedavisinde ağrısız ve cerrahi müdahaleye gidilmeden olumlu adımlar atılıyor. Sadece diyet yapıp, spora devam etmek selülit tedavisi için yetersizdir. Yaş, kilo, cinsiyet ayrımı yapmadan herkeste görülebilen bir sorundur. Daha çok kadınları etkiler.

Selülit Tedavisi

Selülit tedavisi kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Selülitin yoğunluğuna bağlı olarak tedavinin fiyatlarında değişkenlik söz konusudur. Lazer işlemleri ile selülite çare bulunabilir. Bu işlem ayrıca bölgesel zayıflama içinde kullanılır.

Elos teknolojisine dayalı olarak selülitlerle tedavi için Velashape yöntemi geliştirilmiştir. Vakum ve mekanik mesajla seanslara yapılır.

Thermage isimli bir başka yöntemde ise cilt yüzeyini ilk önce soğutur, daha sonra alt tabakaya radyo dalgaları verilir. Amaç cildin sertleşmesi, sıkılaşması ve yumuşak dokunun kaybolmasını sağlamaktır.

Accent Ultra Vshape Body, yeni çıkan bir yöntemdir. Hem selülitten hem de bölgesel yağlanmadan kurtulmayı sağlayacaktır.

Bahsedilen yöntemler dışında doğal tedavi yöntemlerinde kullanılabilir. Öncelikler hormonlar, beslenme şekli, yaşam stili selüliti arttırabilen etkenlerdir. Östrojen ve progesteron hormonlarımdaki yağ artışı sebebiyle oluşabilen selülitlerin elma sirkesi yöntemiyle tedavisi sağlanabilir. İki yemek kaşığı sirke bir bardak suyla karıştırılıp, bal eklenerek masajla selülitli bölgeye uygulanırsa derideki çöküntülü görüntü zamanla azalacaktır. Sabahları uygulanması daha faydalıdır.

Selülitli bölgedeki durgun kanı harekete geçirmek için cilt fırçası kullanılabilir. Cilt düzenli olarak fırçalandığında, deriye hapsolan, sıvı ve toksinlerin açığa çıkması sağlanır. Böylece selülite neden olan, boşluklarda biriken toksinler engellenir.

Tüketilen jelatinli ürünlerin aminoasit içeriği ile  bağ doku üzerindeki olumlu etkileri selüliti azaltacaktır. Aynı zamanda jelatinli ürünler tüketmek, var olan kiloyu korumakta yardımcı olacaktır.

Sağlık Bilgini

Sağlık Bilgini

SaglikBilgini.com sitemizdeki içerikler tamamen bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunu bulunanların her türlü tedaviyi bir uzman kontrolunde sürdürmeleri tavsiye olunur.

Tüm Konularını Gör

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here